umiejętności akademickie

Te szkolenia są przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać lub udoskonalać swoje umiejętności akademickie. Wszystkie warsztaty kładą nacisk na praktyczne szkolenie. Zawsze otrzymasz plik PDF z podsumowaniem kluczowych punktów, które omówiliśmy na szkoleniu, a także dodatkowe materiały.

nawigowanie akademii

Rozpoczęcie studiów jest ekscytujące, ale może być też trochę przerażające. Nie tylko poznasz nowych ludzi i nauczysz się czegoś, ale będziesz musiał poruszać się po nowych wodach, kim jest kto, w co się angażować, jak decyzje podejmowane w pierwszych tygodniach i miesiącach wpłyną na twoje postępy na studiach, a może i na twoją przyszłą karierę.

Jako studentka w pierwszym pokoleniu musiałam radzić sobie ze wszystkimi tymi problemami zaczynając moją drogę uniwersytecka z zawiązanymi oczami. Mogłam podjąć bardziej świadome decyzje i bardziej cieszyć się życiem akademickim, gdyby już na początku ktoś dał mi kilka wskazówek jak nawigować w akademii.

W tym szkoleniu chcę być tą osobą dla ciebie. Porozmawiamy o szansach i wyzwaniach jakie dają Ci studia oraz o tym, jak najlepiej wykorzystać czas spędzony na uniwersytecie. Nie jestem zawodowo związana z żadną z tradycyjnych instytucji akademickich i gwarantuję szczerą dyskusję skupioną na potrzebach studentów.

umiejętności studiowania

Robienie notatek, bycie na bieżąco z lekturami, zarządzanie wyszukiwarkami literatury, dotrzymywanie terminów, skuteczne powtórki, odnoszenie sukcesów w nauce i wciąż znalezienie czasu na cieszenie się życiem poza nauką. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu podejściu i narzędziom wspierającym codzienną pracę.

Na tym warsztacie omówimy skuteczne sposoby radzenia sobie z pracą akademicką od pierwszego dnia studiów do złożenia pracy dyplomowej. Na koniec warsztatu otrzymasz zestaw szablonów do planowania i organizowania swojej pracy.

umiejętności komunikacyjne

Umiejętności komunikacyjne są podstawą studiów i pracy. Dobra komunikacja z kolegami, wykładowcami, personelem administracyjnym na uniwersytecie znacznie ułatwia życie akademickie. Przyjrzymy się najlepszym sposobom radzenia sobie z e-mailami, telefonami, mediami społecznościowymi i komunikatorami.

 Podczas warsztatów będziesz mieć okazję dogłębnie przyjrzeć się własnemu stylowi komunikacji, jego mocnym stronom i obszarom do poprawy.

myślenie krytyczne

Krytyczne myślenie jest najważniejszą umiejętnością, którą rozwiniesz w trakcie studiów. Pomaga ci przejść od biernego konsumenta informacji do zaciekawionego myśliciela. Krytyczne myślenie jest najpotężniejszym narzędziem w walce z dezinformacją.

Dowiesz się, jak krytycznie oceniać dowody, jak zadawać dobre pytania, kwestionować słabe argumenty i wspierać swoich argumentów dowodami najlepszej jakości. Rozwijanie tych umiejętności przeniesie twoje zadania, badania i pracę dyplomową na wyższy poziom.

korzystanie ze sztucznej inteligencji w nauce i pisaniu

Znajdowanie informacji nigdy nie było łatwiejsze, możesz zadać narzędziu AI dowolne pytanie i uzyskać odpowiedź w mgnieniu oka. Czy jesteś w 100% pewien, że to takie proste? Istnieje wiele narzędzi AI obiecujących łatwy dostęp do całej wiedzy.

Podczas tego warsztatu omówimy, które narzędzia są najlepsze do konkretnych zadań i jak używać ich skutecznie i etycznie. Omówimy również zalety i wady ich używania.

tworzenie prezentacji: prezentacja ustna, plakat, raport

Tworzenie dobrych prezentacji to umiejętność, której będziesz potrzebować przez całe studia i karierę zawodową. W tym warsztacie nauczysz się, jak przygotowywać angażujące prezentacje, korzystając z szeregu dostępnych narzędzi. W zależności od Twoich potrzeb możemy omówić wszystkie rodzaje prezentacji za pomocą krótkiego „przewodnika” lub skupić się szczegółowo na jednym typie prezentacji.

Pokażę Ci przykłady świetnych i nie tak dobrych prac. Wierzę, że najlepiej uczyć się na błędach innych (w tym moich własnych).

pisanie akademickie w języku angielskim: eseje, raporty, streszczenia, artykuły w czasopismach

Podczas warsztatów zgłębiamy podstawy pisania akademickiego w języku angielskim. W zależności od tego, na czym chcesz się skupić, możemy omówić zasady dobrego pisania lub skupić się na konkretnym formacie.

Na warsztaty przynieś jedną stronę próbki swojego tekstu na wybrany temat, która obejmuje wstęp, jeden akapit rozwijający temat i akapit końcowy. Użyjesz jej do indywidualnej pracy, nie musisz dzielić się swoim tekstem z innymi uczestnikami warsztatu.

pisanie akademickie w języku angielskim: indywidualne konsultacje, przegląd Twoich tekstów

Na tym warsztacie, otrzymasz indywidualną informację zwrotną na temat Twojego pisania akademickiego. Omówimy strukturę, rozwijanie argumentów, dobór słów i gramatykę. Otrzymasz wskazówki, jak poprawić swoje pisanie.

Pamiętaj, że ten warsztat ma na celu pomóc Ci w pisaniu akademickim, a napisać tekst za Ciebie.

czytanie artykułów naukowych

Czytanie i rozumienie prac naukowych może być wyzwaniem, szczególnie na początku Twojej kariery akademickiej. Podczas tego warsztatu przyjrzymy się różnym typom prac (jakościowym, ilościowym, przeglądowym, raportom z badań empirycznych i studiom przypadków). Dowiesz się, jak wyodrębniać i wykorzystywać informacje w swoich badaniach, zadaniach lub odwoływać się do nich w swoich pracach i prezentacjach. Otrzymasz szablony ekstrakcji danych i podsumowań do wykorzystania w Twojej pracy.

student autystyczny w akademii

Bycie studentem autystycznym wiąże się z wieloma wyjątkowymi wyzwaniami. Formalne struktury akademickie, niepisane zasady, organizacja czasu, nowe środowisko, wszystko to może sprawić, że poczujesz się przytłoczony i wpłynie zarówno na Twoje ogólne doświadczenie uniwersyteckie, jak i wyniki w nauce.

Podczas tego warsztatu omówimy najczęstsze wyzwania, z jakimi borykają się studenci autystyczni i przyjrzymy się praktycznym rozwiązaniom, jak sobie z nimi radzić. Otrzymasz również wskazówki dotyczące osób i miejsc, gdzie możesz szukać wsparcia.