uczenie w akademii/szkolenia w miejscu pracy

Poniższe szkolenia koncentrują się na rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności nauczania i szkolenia. Wykładowcy, tutorzy, trenerzy i animatorzy mogą uznać je za przydatne w rozwijaniu nowych umiejętności lub potraktować je jako warsztaty odświeżające ich umiejętności. Praktyka refleksyjna jest podstawą każdego warsztatu.

Posiadam duże doświadczenie w nauczaniu studentów studiów licencjackich i magisterskich w zakresie nauk społecznych, medycyny i pokrewnych zawodów medycznych. Prowadziłam również warsztaty dla pracowników służby zdrowia i edukacji. Byłam promotorem studentów studiów magisterskich i obecnie uczę na w studium doktoranckim i na studiach podyplomowych. Wszystkie szkolenia są poparte wiedzą naukową i moim doświadczeniem. Sama przetestowałem w praktyce wszystko to, co oferuję na szkoleniach.

twoja filozofia uczenia

Nie ma nic prostszego niż po prostu omówienie tematu z grupą studentów. Nie ma w tym nic więcej, prawda?

Twoje przekonania i wartości dotyczące dzielenia się wiedzą i umiejętnościami zawsze będą kształtować sposób, w jaki podchodzisz do nauczania. Nie ma jednej właściwej filozofii nauczania odpowiedniej dla wszystkich, ale dobry nauczyciel rozumie mocne i słabe strony swoich własnych metod.

Podczas tego szkolenia będziesz mieć szansę dowiedzieć się, czym jest filozofia nauczania i jak rozwijać własną. Poznasz również narzędzia praktyki refleksyjnej, które pomogą Ci utrzymać się na wybranym kursie lub go skorygować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

tworzenie planów nauczania/szkoleń/opracowywanie programów nauczania

Tworzenie programów nauczania od podstaw może być ekscytujące, ale też zniechęcające. Co powinno zostać uwzględnione, co zostało omówione podczas sesji, a co pozostawione do samodzielnej nauki, jakie formaty są najlepsze, to tylko kilka pytań, na które musisz znaleźć odpowiedź.

Na tym warsztacie nauczysz się, jak zaplanować serię sesji nauczania/szkolenia, dopasować treść do wymagań kursu, stosować różne podejścia, takie jak spiralny program nauczania. Będziesz również ćwiczyć łączenie planów nauczania z zamierzonymi rezultatami uczenia się.

budowanie relacji ze studentami

Znacznie łatwiej jest dzielić się swoją wiedzą z ludźmi, z którymi można znaleźć wspólny język. Oczywistym jest, że każda grupa studentów jest inna i że nawiązanie dobrych relacji ze wszystkimi może być wyzwaniem.

Na tym szkoleniu omówimy główne wyzwania związane z pracą z różnymi grupami. Będziesz mieć okazję rozwijać swoje umiejętności w oparciu o swoje najlepsze i najgorsze doświadczenia w uczeniu się i nauczaniu. Na koniec zdobędziesz pewność siebie i umiejętności, aby mieć większą satysfakcję z uczenia.

odwrócona klasa

W odwróconej klasie studenci najpierw samodzielnie poznają temat, a następnie eksplorują go głębiej na wykładzie lub seminarium. Może to być świetna metoda nauczania i uczenia się.

Ale nie działa ona dla wszystkich uczniów i w każdym kontekście. Na tej sesji poznasz zasady odwróconej klasy i kiedy jej używać. Zaplanujesz sesję odwróconej klasy na wybrany przez siebie temat.

uczenie się oparte na problemie

Nie ma lepszej nauki niż działanie. W podejściu opartym na problemie, uczący się stosują teorię i dowody, aby rozwiązać problem. Muszą zintegrować wiedzę i umiejętności z różnych obszarów tego samego lub wielu przedmiotów, aby znaleźć rozwiązanie.

Na tym warsztacie dowiesz się, czym jest uczenie się oparte na problemie, kiedy działa najlepiej i jak włączyć je do modułów przedmiotowych i zintegrować z programem nauczania.

nowość i zaskoczenie w uczeniu

Kto kiedykolwiek doświadczył znudzonych uczniów, ręka w górę! Utrzymanie zainteresowania, zaangażowania i entuzjazmu uczniów czasami wydaje się niemożliwe. Często słyszymy, że musimy opracować sposób, aby nasze nauczanie było interesujące dla uczniów. Umiejętności stand-up’u mogą pomóc, ale na pewno są inne sposoby.

Na tym warsztacie pokażę Ci przykłady wykorzystania nowości i zaskoczenia w edukacji. Omówię dowody na to. Będziesz mieć również okazję poćwiczyć korzystanie z tych narzędzi.

praca ze studentami neuroróżnorodnymi

Dużo mówi się o neuroróżnorodności i wspieraniu neuroróżnorodnych pracowników i studentów. Możesz natknąć się na pewne ogólne idee, ale nie zawsze łatwo będzie przełożyć je na codzienną pracę dydaktyczną/szkoleniową.

W tej sesji przyjrzymy się temu, z czym wiąże się neuroróżnorodność. Następnie skupimy się na dwóch jej typach – autyzmie i ADHD. Pokażę Ci, jak wspierać studentów (od studiów licencjackich do doktoranckich) pracując w grupach i indywidualnie.

bycie autystycznym nauczycielem

Pomimo powszechnych przekonań na temat autyzmu i związanym z nim braku umiejętności społecznych, wielu nauczycieli jest autystycznych i odnosi sukcesy w swojej pracy.

W tej sesji przyjrzymy się wyzwaniom, z jakimi mierzą się autystyczni nauczyciele, ich przyczynom i możliwym rozwiązaniom. Skupimy się na tym jak nauczanie może być satysfakcjonującym i przyjemnym zadaniem.

praca z dojrzałymi studentami

Jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie będziesz pracować z dojrzałymi studentami. Przychodzą z bogactwem doświadczenia życiowego i często zawodowego. Ich motywacja i podejście do nauki często różnią się od młodszych studentów. Są również na innych etapach życia.

W tej sesji przyjżymy się temu, dlaczego praca z dojrzałymi studentami może być bardzo satysfakcjonująca, ale czasami trudna. Omówimy praktyczne sposoby wspierania tej grupy w akademii.

praca ze studentami pierwszego roku

Właśnie dołączyli do uniwersytetu, są nadal ciekawi, podekscytowani, ale też trochę zdenerwowani. Ich doświadczenia z pierwszego roku ukształtują sposób, w jaki będą postrzegać środowisko akademickie i mogą wpłynąć na ich karierę akademicką.

W tej sesji przyjrzymy się temu, co możesz zrobić jako wykładowca przedmiotu, aby to doświadczenie było pozytywne i naprawdę kształtujące. Omówimy, jak wprowadzać studentów w życie akademickie, jeden wykład, seminarium lub laboratorium na raz.

praca z grupami zróżnicowanymi kulturowo

Doświadczanie innych kultur w pracy może jednocześnie być fascynujące i frustrujące. Każdy wnosi swoją własną perspektywę i historie życiowe, ale nie zawsze łatwo jest się nimi dzielić i uczyć się od nich. Brak wrażliwości kulturowej może również prowadzić do stronniczości i niesprawiedliwego traktowania.

Podczas tego warsztatu nauczysz się, jak uwzględniać w swojej pracy różne perspektywy kulturowe. Będziesz mieć również okazję do zastanowienia się nad własną kulturą, nad tym, co uważasz za oczywiste, kiedy i wobec czego oczekujesz zrozumienia i szacunku.

umiejętności wspierania studentów

Bycie tutorem to wielka przygoda, ale też wielka odpowiedzialność. Niezależnie od tego, czy nieformalnie wspierasz swoich studentów, czy masz formalną rolę tutora, refleksja nad swoimi umiejętnościami i ciągłe ich rozwijanie przyniesie korzyści wam obojgu.

Podczas tego warsztatu dowiesz się, czym właściwie tutoring, jak możesz do niego podejść, co możesz, a czego nie powinieneś robić jako tutor i jak być dobrym tutorem. Będziesz mieć okazję przyjrzeć się swoimi mocnym stronom w tej roli, zidentyfikować wyzwania, z którymi się mierzysz i znaleźć sposób na dalszy rozwój swoich umiejętności.

dawanie informacji zwrotnej, odpowiadanie na informacje zwrotną

Zrównoważony, dokładny feedback jest niezbędny do rozwoju wiedzy i umiejętności. Wiedza, jak udzielać informacji zwrotnej, aby wspierać rozwój studentów, jest jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą umiejętnością nauczycieli akademickich.

Otrzymywanie feedbacku pomaga również rozwijać się. Podczas tego warsztatu zbadamy, kiedy i jak udzielać informacji zwrotnej. Poznasz również różne metody otrzymywania feedbacku i odpowiadania na niego.

synchroniczne uczenie zdalne

Kolejne spotkanie na Zoom’ie, wszystkie kamery wyłączone, nikt nic nie mówi i nie jesteś nawet pewien czy Twoi studenci nadal są obecni. Brzmi znajomo? Nie musi tak być.

Podczas tego warsztatu nauczysz się, jak projektować synchroniczne sesje nauczania online, które będą angażujące i przyjemne. Przyjrzymy się temu jak budować angażowanie studentów, ułatwiać dyskusję, planować strukturę sesji i korzystać z narzędzi online, dzięki którym sesje będą ciekawsze dla Twoich uczniów i Ciebie.

asynchroniczne uczenie zdalne

Slajdy zapisane, przesłane i gotowe. Teraz studenci zdecydują, czy je pobiorą, a może nawet obejrzą. Tak, to łatwy sposób, ale… również nieskuteczny, najprawdopodobniej po prostu zmarnowałeś swój czas.

Podczas tego warsztatu przyjrzymy się kluczowym zasadom nauczania asynchronicznego, sposobom jego ułatwiania, monitorowaniu postępów studentów i wspieraniu ich w nauce.

storytelling w nauczaniu

Książki, filmy, wiadomości, plotki przyciągają naszą uwagę i sprawiają, że zapamiętujemy historie, które słyszymy. To jeden z naturalnych sposobów, w jaki komunikujemy się ze sobą.

Na tym szkoleniu odkryjesz, w jaki sposób opowiadanie historii Twoich i cudzych badań, teorii i odkryć naukowych pomoże Twoim studentom rozwinąć kompleksowe zrozumienie Twojego przedmiotu.