zdrowie i dobrostan

Posiadam tytuł doktora w dziedzinie badań psychologii zdrowia i praktyki zawodowej. Posiadam duże doświadczenie w opracowywaniu i ocenie interwencji eHealth w zakresie zmiany zachowań. Posiadam również doświadczenie w nauczaniu psychologii studentów psychologii, medycyny i pokrewnych zawodów medycznych na poziomie licencjackim i podyplomowym. Moje obecne zainteresowania badawcze i zaangażowanie społeczne koncentrują się wokół tematów związanych z powiązaniami z naturą, zdrowiem i dobrostanem.

Poniższe szkolenia mogą mieć formę 2 lub 4-godzinnego przeglądu tematu lub mogą być podzielone na kilka sesji obejmujących szczegółowo określone obszary. Skontaktuj się ze mną, aby omówić opcje i ceny.

łączność z naturą, dobrostan, zdrowie

Kontakt z naturą jest dobry dla naszego zdrowia. Możesz to usłyszeć w mediach, przeczytać w prasie, może nawet powiedział ci to twój lekarz. Ale jak to działa? Czy cała natura jest dobra dla zdrowia? Jak dużo natury? Czy naprawdę jest dobra dla wszystkich?

W tym wykładzie przedstawię ci przegląd teorii, modeli i najnowszych badań naukowych dotyczących interakcji między naturą, zdrowiem człowieka i zdrowiem świata przyrody. Omówimy takie tematy, jak teoria odnowy natury, łączność natury, Jedno Zdrowie, zdrowe krajobrazy, harmonia i rytm. Omówimy również interwencje dla zdrowia i dobrostanu oparte na kontakcie z przyrodą.

technologia pomagająca w nawiązaniu łączności z naturą

Jesteśmy otoczeni technologią na każdym kroku. Życie w coraz bardziej stechnicyzowanym środowisku może prowadzić do deficytu natury. Ale technologia nie jest tylko barierą w naszym łączności z naturą. Może również pomóc nam pozostać w kontakcie ze światem przyrody, poprawić nasze zdrowie i samopoczucie.

W tym wykładzie omówimy badania dotyczące natury, technologii i dobrostanu. Dowiesz się, kiedy i jak używać technologii, aby zbliżyć się do świata przyrody.

budowanie więzi z naturą

Liczne badania pokazują pozytywny wpływ kontaktu z naturą na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Czasami znalezienie sposobu na budowanie więzi ze światem przyrody w sposób, który byłby najbardziej korzystny dla nas, jak i dla natury, może być wyzwaniem.

W tej sesji omówimy ścieżki do połączenia z naturą, a także koncepcje zdrowia na świeżym powietrzu, zrównoważonego zdrowia i Jednego Zdrowia. Przeanalizujemy badania pokazujące dobre praktyki w zakresie regeneracyjnego i odpowiedzialnego kontaktu z naturą. Omówimy rolę sztuki, kreatywności oraz zmysłowych, fizycznych i duchowych doświadczeń w więzi z przyrodą.

rozwój i ewaluacja interwencji w zakresie zmiany zachowań – eHealth, opieka zdrowotna, edukacja i programy społecznościowe

Interwencje dotyczące zmiany zachowań są jednym z kluczowych narzędzi w promocji zdrowia i wspieraniu osób z różnymi problemami zdrowotnymi, zwiększaniu zachowań proekologicznych, integrowaniu społeczności i zwiększaniu inkluzywności i równości grup społecznych.

To szkolenie obejmuje następujące tematy:

rodzaje interwencji dotyczących zmiany zachowań,

etapy tworzennia interwencji dotyczących zmiany zachowań,

zaangażowanie społeczności,

tworzenie modeli roboczych interwencji,

podejście skoncentrowane na osobie,

testowanie pilotażowe,

skalowanie interwencji,

cel i metody ewaluacji interwencji.

wprowadzenie do psychologii zdrowia

W tej sesji przyjrzymy się psychologii zdrowia jako odrębną od innych dziedzin badań i praktyki psychologicznej. Omówimy kluczowe obszary, na których skupia się psychologia zdrowia, podejścia teoretyczne w ramach tej dyscypliny i jak są one powiązane z innymi dyscyplinami, od medycyny, przez filozofię, po inżynierię. Omówimy szeroki zakres metodologii stosowanych w badaniach i praktyce psychologii zdrowia. Dowiesz się również o historycznym rozwoju tej dziedziny, a także o obecnych i nowych kierunkach badań.

praktyka oparta na dowodach naukowych

Chcemy wierzyć, że profesjonaliści w opiece zdrowotnej, edukacji, ochronie środowiska opierają swoją pracę na solidnych dowodach naukowych. Często tak nie jest.

W tej sesji przyjrzymy się, czym jest praktyka oparta na dowodach naukowych i jakie są jej zasady. Omówimy, czy możliwe jest opieranie codziennych działań zawodowych na wynikach badań naukowych. Na koniec przyjrzymy się kilku przykładom ich wykorzystania w praktyce zawodowej w różnych dziedzinach, udanego i nie do końca.

stosowanie teorii psychologicznych w praktyce zawodowej w opiece zdrowotnej i edukacji

Teorie są rozwijane, aby pomóc zrozumieć problemy, z którymi mierzymy się w praktyce zawodowej i zapewnić wskazówki dotyczące działań, które powinniśmy podjąć w określonych sytuacjach. Niektóre podejścia teoretyczne są bardzo złożone i szczegółowe, inne proste i ogólne.

W tej sesji omówimy, które podejście wybrać i kiedy, aby najlepiej wspomóc naszą praktykę. Przyjrzymy się również, jak przełożyć koncepcje teoretyczne na praktyczne wskazówki dotyczące sytuacji z życia codziennego, z którymi możesz mieć do czynienia w swojej pracy.